۶ گام عملی برای شروع استارت آپ و موفقیت
تاریخ : 1396/4/18

۱. برقراری ارتباط با همتایانی که قبلا این کار را تجربه کرده‌اند.

اصطلاحی که برای این کار زیاد به کار برده می‌شود، نتورکینگ یا شبکه‌سازی است، ولی من متوجه شده‌ام که خیلی از این کارآفرین‌های جاه‌طلب بیشتر دوست دارند خودشان درباره‌ی جدیدترین ایده‌شان صحبت کنند و کمتر گوش می‌دهند. آدم از حرف زدن چیزی یاد نمی‌گیرد. کارآفرین‌های موفق عاشق گفتگو هستند، اما بیشتر باید سعی کرد آن‌ها را به حرف زدن درآورد.

۲. تحقیق درباره‌ی داستان موفقیت‌های دیگران و الگوهای شخصیتی.

اینترنت از بزرگترین کتابخانه‌های جهان هم بهتر است، چون هر روز خودش را عوض می‌کند تا همخوانی‌اش را با واقعیت حفظ کند، و تعاملی هم هست. هر روز کمی وقت برای شخصیت‌ها و وبلاگ‌های محبوب‌تان بگذارید، و کمی شبکه‌سازی اجتماعی انجام دهید و آشنایانتان را خارج از اینترنت هم گسترش دهید.

۳. پیدا کردن یک مربی کسب‌وکار، و همین‌طور یک دوست.

مربی یا مِنتور کسی است که به شما چیزی را می‌گوید که لازم است بشنوید، ولی دوست ممکن است چیزی را بگوید که می‌خواهید بشنوید. در واقع به هر دو احتیاج دارید، و باید این توانایی را هم داشته باشید که از هم تشخیص‌شان بدهید. به نظرم هر کارآفرینی از مطرح کردن ایده‌هایش با کس دیگری سود خواهد کرد، و نقطه‌نظرات منحصر به‌فرد هر کس می‌تواند واقعا ارزشمند باشد.

۴. فرصت‌های «یادگرفتن شیوه‌ی یادگیری» را از دست ندهید.

فرصت‌هایی مثل کلاس‌های دانشگاه که روی موارد مطالعاتی و تمرینات تیمی تمرکز می‌کنند، ولی از دنیای درس و دانشگاه فراتر می‌رود و به سمینارهای حرفه و صنعت گسترش پیدا می‌کند. روی فرصت‌هایی تمرکز کنید که با نیازهای امروزتان همخوانی دارد، چون هیچ‌وقت نمی‌توانید از قبل بدانید که بعدها چه نیازهایی خواهید داشت.

۵. کار داوطلبانه برای کمک به سازمان‌هایی که به علایق شما مرتبطند.

برای گسترده‌تر کردن دید و درک خودتان از واقعیت، هیچ راهی بهتر از کار کردن در محیطی که انگیزه‌های مثبت در آن وجود دارد نیست. در چنین جایی می‌توانید یادگیری واقعی و رهبری واقعی را تجربه کنید بدون آنکه تعهد بلند-مدت یا فشارهای مالی در کار باشد.

۶. کسب‌وکار کوچک خودت را راه بیانداز

هزینه‌ی ورود به بازار برای یک کارآفرین امروز به کمترین حد خود رسیده است؛در بیشتر نقاط دنیا محرک‌ها و انگیزش‌هایی برای آن ارائه می‌شود؛ برای ساخت وبسایت ابزارهای رایگان وجود دارد و با چند میلیون تومان می‌شود برای گوشی‌های هوشمند نرم‌افزارساخت و ارائه داد. قبل از آنکه تمام توان و دارایی‌تان را سر رویای بزرگتان شرط ببندید، اول چالش‌های یک استارتاپ را با یک ایده‌ی کم-ریسک تجربه کنید.

کاملا متوجهم که این یادگیری خودانگیخته شاید به درد همه نخورد.

اگر یکی از آن آدم‌هایی هستید که نیاز به شروع یک استارت آپ را در خود میبینید ما میتونیم بهترین راه کار و شرایط رو برای شما آماده کنیم.صفر تا 100 طراحی ساخت و اجرا سایت شما و سئو را بر عهده میگیریم و مدیریت را بر عهده شما قرار میدهیم.

مشاوره رایگان : طراحی سایت و سئو آی الکسا 09112277141